foto

Č E R V E N E C / J U L Y 2007

S R P E N / A U G U S T 2007
24.07.2007

Dnes ráno se mi vedle BAe 146 na pravidelné nákladní lince TNT podařilo chytit zejména nový přírustek do flotily tuniské letky Nouvelair - Airbus 320 TS-INN v mimořádně povedeném hybridním zbarvení, které dává jasně tušit, že předchozím provozovatelem byla německá společnost Condor.

Today, besides the regular TNT Airways BAe 146, I captured especially a bit unusual newcomer to the Nouvelair´s fleet which is bearing very precious Condor/Nouvelair hybrid scheme.


22.07.2007

Na dnešní odpoledne jsme měli přichystánu hezkou sešlost zajímavých letadel. Nejdříve z Budapešti přiletěl McDonnell Douglas MD-83 společnosti Blue Line, který byl nadmíru zajímavý tím, že do Brna na večerní koncert přivezl členy kapely Rolling Stones. Za chvíli se již na approachi hlásilo první letadlo na pravidelné lince z Moskvy - Boeing 737 společnosti Atlant Soyuz. Po přistání mašina projela tradiční vodní slavobránou a usídlila se na střední stojánce. Kvůli nezbytným ceremoniím byl odlet odložen až na osmou hodinu večer. No a vedle těchto mimořádných událostí taky zcela nemimořádně přistál pravidelný Ryan z Londýna.

We enjoyed nice session of interesting planes in the afternoon. At first, we witnessed arrival of the Blue line MD-83, which brought The Rolling Stones to Brno. After few tens of minutes, first scheduled plane from Moscow to Brno touched down. After landing, the machine received traditional water canon salute on the occasion of inaugural flight. Due to some ceremonies, departure back to Vnukovo delayed for about two hours. And besides these special visitors, common Ryanair B738 was seen.


21.07.2007

Dnes večer jsem byl vylákán ven jednak vynikajícími světelnými podmínkami a druhak zajímavým Fokkerem 100 přilétnuvšim z Černé Hory. Stejně jako minulý týden se jednalo o stroj společnosti Albatros Airways, reg. YU-AOK.

I was lured you to the airport in the evening partly due to nice light conditions and secondly because of interesting Fokker 100 arriving from Montenegro. As well as last week, the flight was operated by Albatros Airways.


LKTB 24 17.-18.7.2007

Po necelém roce se opět konala akce zvaná LKTB 24 neboli Spotterská 24 neboli 24 hodin nepřetržitého spottingu. Bohužel jsem se nemohl účastnit po celou dobu kvůli mimospotterským povinnostem, doufám, že se poštěstí příště. Pro všechny byla jistě velmi zajímavou exkurze na druhé, té pro nás méně obvyklé, straně plotu. Zahrnovala prohlídku odletového terminálu, třídírny zavazadel, příletového terminálu, základny záchranného vrtulníku, stanoviště hasičů a Řízení letového provozu. Na tomto místě musím poděkovat všem, kteří se podíleli na organizaci této nadmíru zajímavé exkurze. V průběhu dne se po drahách a pojižděčkách proháněly mnohé zajímavé stroje, mně osobně asi nevětší radost udělal Rolls Royce mezi letadly - Gulfstream G550 rakouské společnosti JetAlliance.

After less than a year, great event called LKTB 24 took place at Brno. The task was to perform 24-hour-long spotting session. Unfortunately, I had some other duties and couldn´t be present at the airport all the time. We have enjoyed the exkursion at the airport indeed, it included sight-seeing of departure and arrival hall, the baggage sorting plant, base of emergency and police helicopter, fire station and Air Navigation Services centre.


14.07.2007

Jen běžný linkový a charterový provoz jednoho pozního odpoledne - Travel Service přilétl s registrací OK-TVD, Ryanair se předvedl s mašinou EI-DLS a Hemus Air již klasicky s bílým Jumbolinem LZ-HBF.

Just normal charter and regular traffic - TVS with OK-TVD logojet, Ryanair with another registration from its huge fleet - EI-DLS, and Hemus Air with all-white Jumbolino LZ-HBF.


Č E R V E N / J U N E 2007