foto

S R P E N / A U G U S T 2007

S E P T E M B E R 2007
31.08.2007

Dnes jsem víceméně náhodou fotograficky zachytil odlet amerického transportního letounu Lockheed C-130J Hercules. Milým zjištěním také bylo, že na letišti se opět nachází Jak-42D stejné registrace jako předevčírem.


29.08.2007

Tak dneska to byla nečekaná blesková akce. Na frekvenci approach se ozval volací znak TUL, který byl záhy rozšifrován coby ICAO kód ruské společnosti Tulpar Air. Proto jsem neváhal a vyrazil. Opravdu, nešlo o nic jiného než Jakovlev Jak-42D, který se po přistání odklidil na střední stojánku. Po několika chvílích se stroj vydal do francouzského Nice.


28.08.2007

Dnes před šestou hodinou jsem se v rámci vycházky se psem přiblížil k letišti. K mému překvapení se zde nacházel mírně opožděný Ryanair registrace EI-CTB s provokativním nápisem "Say NO to BA fuel levy". Tento stroj záhy odletěl. Za několik minut jetě provedl v krásném večerním světle průlet Antonov An-26 ACR trupového čísla 2507.26.08.2007

Ani nevím proč, ale opět jsem se vypravil vyfotit 737dmu na lince z Moskvy. Spatřil jsem sice znovu registraci VP-BBL, na druhou stranu vynikající počasí přispělo k velmi dobrému dojmu z dnešního dne. Kromě ruského návštěvníka bylo možno spatřit běžný provoz, Ryanair reg. EI-DCH, Eurocopter 135 OK-BYE, Vivat OK-4603...

I don´t know why, but I fit out to the airport to catch Boeing 737 from Moscow. Regarding the registration, it was VP-BBL again. On the other hand, beautiful AYZ livery together with nice weather made an impression of fine spotting day on me. Besides Altant-Soyuz B733, I had an opportunity to see Ryanair´s EI-DCH, rescue Eurocopter Ok-BYE, motorized glider Vivat etc..


25.08.2007

Dny se povážlivě krátí, a proto jsem se rozhodl učinit ještě jeden (a zřejmě letošní rok poslední) pokus vyfotit zajímavý Fokker 100 na charterové lince z Podgorice. Opět jsme tak měl možnost spatřit mašinu v barvách Albatros Airways, reg. YU-AOK. Kromě toho jsem ještě (nepřiliš dobře:-)) zachytil odlet Boeingu 737-800 spol. Travel Service. Cestou z letiště jsem neodolal a jako bonus vyfotil Měsíc..

Days are slowly getting shorter and shorter and so that I have decided to make one more (and probably the last this year) attempt to capture interesting Fokker 100 on evening charter flight from Podgorica. Albatros Airways machine (reg. YU-AOK) was seen again. Besides that, I took some shots of departing Travel Service Boeing 738, sorry for a bit unsuccessful result,-). On my way home, full moon compelled me to start photographing...


24.08.2007

Dnes jsem se vydal na malou ranní vycházku za účelem vyfocení nákladního BAe 146 společnosti TNT Airways.

Just a short morning walk with my dog. Mission with the intention of taking pictures of arriving TNT Airways BAe 146 was successfuly completed:).


23.08.2007

Dnes jsem ani neměl v plánu jit fotit, ale když se během vycházky ozvala na approachi volačka Bulgarian Charter 4253 a já se nacházel několik stovek metrů od letíska, bylo vymalováno:-).

Spotting wasn´t in my day plan today, but when Bulgarian Charter 4253 callsign sounded and I was situated few hundred metres from the airport, my decision was as plain as pikestal:-).


22.08.2007


17.08.2007


15.08.2007

Dnes se k nám vypravil trénovat relativně nový přírustek ve flotile ČSA - Airbus 320 OK-MEJ. K vidění bylo i jedno velmi fotogenické dosednutí na dráhu. Bohužel ani mé fotografie nebyly ušetřeny od všudypřítomného vlnění vzduchu. Za zmínku stojí také to, že po celou dobu mi společnost dělala zvířecí spotterská jednotka čítající několik drzých zajíců a jednoho potulujícícho se psa:-).

CSA Airbus 320 was training here today. It was aircraft bearing registration OK-MEJ, it means one of the brand new Airbuses in CSA fleet. Unfortunately, the quality of photos is a bit lowered due to omnipresent heat haze. It is worth mentioning that numerous squadron of animal spotters (counting several cheeky hares ad one pye-dog) kept me company:).


12.08.2007

Nedalo mi to a další nedělní podvečer jsem strávil lovem na ruského návštěvníka.. Neviděli jsme nic jiného než starou známou registraci VP-BBL. Samozřejmostí byl Boeing 737-800 Ryanairu a překvapením pak Jakovlev Jak-11 OK-JZE.

I couldn´t help myself and spent this evening by taking shots of Russian visitor on scheduled flight from Moscow. In addition, common Ryanair from london was seen. At the end of your spotting session, we witnessed breathtaking low pass of Yakovlev Yak-11 OK-JZE.


05.08.2007

Dnes jsem si udělal krátký výlet za účelem vyfocení Boeingu společnosti Atlant Soyuz na lince z Moskvy. Opět se jednalo o stejný kousek - registrace VP-BLL.

Just a short trip with the purpose of taking a couple of shots of B737 on scheduled Atlant Soyuz flight from Moscow. Here is the result.


03.08.2007

Po delší době jsem opět zachytil stroj společnosti Austrian Arrows při tréninkových letech. Konkrétně se jednalo o Dash 8-300 OE-LTI. Mimo to přilétl opět celomodrý Ryan Cable and Wireless a "bulík" společnosti Travel service OK-TVB.

After some time, I have captured trainings of Austrian Arrows machine again. As far as the type is concerned, it was "short" Dash 8-300 OE-LTI. Besides this, Ryanair´s Cable and Wireless logojet and common Travel Service 738 arrived.


Č E R V E N E C / J U L Y 2007