foto

Č E R V E N / J U N E 2 0 0 8

Č E R V E N E C / J U L Y 2008
23.-29.06.2008

Tento týden toho bylo k vidění mnoho zajímavého. Nejzajímavějším dnem byl čtvrtek, kdy se na letišti vedle dvou 76tek sešlo díky semifinálovému utkání ME Evropy ve fotbale také velké množství letadel, která již nemohla přistát ve Vídni, kde se zápas konal. Mezi menšími bizjety vynikal zejména Jakovlev Jak-42D Lukoil-Avia, CL850 s kanadskou registrací C-GWWW nebo Boeing 737BBJ VP-BJJ.

A lot of interesting planes were seen at the airport this week. Thursdaay was by all means the most interesting thanks to a great number of aircraft that couldn´t land at congested and overcrowded Schwechat airport as the semi-final EURO 2008 match took place in Vienna. Besides two IL76s, we witnessed a lot of bizjet visits, for instance Yak-42 operated by Lukoil-Avia or private Boeing 737BBJ.


09.-15.06.2008

Tento týden se mi podařilo zachytit především stroje všeobecného letectví - například dva velmi zajímavé kousky ze Skandinávie - Falcon 2000 OY-CKN společnosti Air Alsie a Piaggio Avanti létající pod hlavičkou dánské koruny. Velmi zajímavá byla helikoptéra Bolkow Bo105 The Flying Bulls, která zde provedla mezipřistání pro palivo na trase z Ostravy do Salcburku. Ve čtvrtek 12.6. se zde ukázal velmi elegantní lucemburský Challenger. Dále několik menších strojů, například Piper PA-46 Malibu nebo Cirrus SR22 N345JR provádějící na LKTB výcvik. Z velkého provozu mám pouze poslední dva večerní snímky, které zachycují Boeing společnosti Seagle Air, který zde přenocoval a 13.6. brzy ráno odletěl do Heraklionu.

This week, I managed to take several shots of general aviation aircfaft mainly. We had an opportunity to see two interesting birds from Scandinavia - Air Alsie´s Falcon 2000 OY-CKN and really stunning Piaggio Avanti flying on behalf of Danish crown. I can´t forgot about The Flying bulls helicopter (D-HTDM) either. This colorful Bolkow Bo105 had a fuel stop en route from Ostrava to Salzburg here. On Tuesday 12th, we saw a glossy Luxembourg Challenger. I also add few photos of smaller planes such as Piper PA-46 Malibu or Cirrus SR22 training at Brno from morning till night. As for the big airliners, I only took the very last two shots due to a lack of time.02.-08.06.2008

Tentokrát přináším fotografie pořízené z netradičních míst, která se nachází "na druhé straně plotu" a dlouho pro mne byla něčím těžko dosažitelným. Musím však poznamenat, že primárním účelem mého výskytu v areálu letiště není spotting. S tím souvisí fakt, že focení můžu věnovat jen málo času, a proto budu převážnou část fotografií přinášet pouze v jakýchsi týdenních souhrnech. Tady je první z nich:-).

You can see few photographs taken from a place "on the other side of the fence" which has been very untraditional and almost unreachable for me so far. However, I must add that spotting is not the primary purpose of my presence in the airport area. Therefore, I do not have much time for taking pictures. The bulk of my photos is going to be published here as a whole for a weekly period. Nevertheless, some exceptions are possible to occur, mostly in case of an interesting plane.


01.06.2008

Dnes se nám naskytl pohled na nepříliš vídaný typ i společnost, konkrétně B757-200 Air Finland. Prázdný přilétl z Helsinek pro skupinu norských turistů, která před pár dny přilétla letadlem holandské Transavie.

Today, we had an opprortunity to see an unusual type and aircompany, concretely Boeing B757-200 owned by Air Finland. It arrived at about 7AM as ferry flight from Helsinki. An hour later, the plane full of Norwegian tourists departed for Oslo.


K V Ě T E N / M A Y 2 0 0 8