foto

N O V E M B E R 2007

D E C E M B E R 2007
27.11.2007

Hezké počasí mne vylákalo na poněkud delší vycházku spojenou se zachycením už týden v Tuřanech stojícícho Iljušinu 76TD-90VD RA-76950. Udělal jsem dobře, protože v podvečer byl stroj natankován a v šest hodin odletěl do Lyonu. Mimo to jsem zachytil tradiční ATRko odlétající do Prahy, tentokrát ovšem netradičně se vzletem od taxiway Charlie, takže se mi naskytnul zajímavý pohled na pozdě se odlepující mašinu a následné strmé stoupání rozzuřeného letadla.


22.11.2007

Další 76ka si to zamířila ma LKTB, tentokrát šlo v Brně o méně vídaného běloruského provozovatele Trans Avia Export se strojem registrace EW-76734.


18.11.2007

Dnes brzo ráno se mi podařilo alespoň symbolicky zachytit odlet poněkud zpožděného Iljušinu 76 společnosti Berkut Avia. O něco později přilétl Boeing 737-700 společnosti SkyEurope za účelem tréninkových letů. Což o to, ty u nás nejsou žádnou zvláštností, ale v případě této společnosti šlo snad dokonce o první akci tohoto rázu v Tuřanech. Se strojem imatrikulace OM-NGD byly prováděny zajímavé legrácky včetně nácviku letu pouze s jedním motorem. Mezitím dosedl ještě Ryan na lince z Girony, registrace EI-DPC.

Early in the moorning, IL-76 operated by well known Kazakhstanian airline (among spotters from Brno) Berkut Avia departed for Kazakhstan. On that occasion, I symbolically attempted to take some photographs. Few hours later, SkyEurope Airlines B737-700 arrived to start its training session at LKTB. The pilots of OM-NGD registration gave me a nice opportunity to witness and capture several touch and goes including interesting and gripping single engine operations. Besides all that, regular Ryanair from Girona landed.13.11.2007

Po velké dávce nákladních Iljušinů 76 vybavených "klasickými" a nádherně hlučnými motory Solověv D-30KP se pro změnu představila nová modifikace této nákladní mašiny IL76TD-90VD s poněkud tiššími pohonnými jednotkami Perm PS-90. Navíc ve velmi zdařilém zbarvení společnosti Volga-Dněpr Airlines. Počasí sice nebylo zrovna přívětivé, na druhou stranu potěšil fakt, že se jednalo o první návštěvu tohoto stroje v České republice.

After the great dose of Ilyushins 76 fitted with classical Soloviev D-30KP engines (producing extremely nice and loud roaring noise by the way), we have noticed the very first visit of new version with Perm PS-90 in the Czech Republic. Unfortunately, this stunning Volga-Dnepr plane was seen in terrible weather conditions so that my photos are not of the best quality.


11.11.2007

Na rozdíl od let minulých si zřejmě příroda usmyslela, že se bude přesně držet zažitých tradic. A proto se dnes - 11.11. - kolem deváté hodiny dostavil svatý Martin na svém bílém koni a sněžení mohlo být zahájeno:-). Počátek tohoto procesu zkontroloval Ryanův Boeing 737-800 EI-DWA přilétnuvší z teplých španělských krajin.

According to the Czech tradition, we expect the very first snow on 11th November and always say "St. Martin arrives on his white horse":-). And today, this proverb has absolutely proved true. At about 9 o´clock, it started to snow quite heavily. Fortunately, I had a chance to capture some aviation-related shots of this nice event as the Ryanair B738 on scheduled Brno-Girona flight landed just at the moment when first snowflakes touched the ground.


09.11.2007

Dnes jsem se celkem neplánovaně dostal k terminálu, lépe řečeno mě tam při vycházce dotáhl pejsek. Jen tak, bez stativu, jsem se pokusil o snímek právě přilétnuvšího Ryana. A ejhle - náhodou to vyšlo:-).

I didn´t plan any spotting today. Nevertheless I had to walk my dog, so that I used the opportunity of the Ryanair´s arrival from London and tried to took several shots. Surprisingly, my attempt was successful although it was already getting dark.


06.11.2007

Za mlhavého odpoledne se z nepříjemného kouřového oparu vynořil poslední dobou často vídaný libyjský Iljušin 76 společnosti Global Aviation. Mimo to jsem zachytil ATR 72 ČSA na lince z Prahy.

Ilyushin 76 operated by Libyan carrier Global Aviation showed itself on today´s misty afternoon. Besides this quite usual (however very welcomed) visitor, I also captured CSA ATR 72, reg. OK-XFD.


03.11.2007

Dnes dopoledne nás svou návštěvou poctil Fokker 70 OE-LFP společnosti Austrian Arrows, jako vždy byly účelem tréninkové lety. Počasí sice nebylo nejlepší, což ovšem vyvážil naprosto originální pozdrav, za který musím poděkovat:-). Danke sehr:-).

The traffic at LKTB was diversified by Austrian Arrows Fokker 70 (registration OE-LFP) trainings. The weather was quite unfavourable, however this fact was countervailed by the unusual and original greeting:-). Danke sehr:-).


O C T O B E R 2007