foto

O C T O B E R 2007

N O V E M B E R 2007
31.10.2007

Stejně jako minulý týden, i tuto středu se zde objevil velmi zajímavý Iljušin 76 libyjské společnosti Global Aviation, registrrace 5A-DQA. Odlet byl jako obvykle vynikajícím akustickým zážitkem:-)

As well as in the last week, very interesting Ilyushin 76 of Libyan company Global Aviation visited our airport. The departure of the plane bearing registration 5A-DQA was an outstanting acoustic enjoyment, so typical for Russian machines:-).


21.10.2007

Když se dnes kolem poledne na approachi ozval volací znak společnosti Aerovis Airlines, což bylo téměř jistou známkou toho, že se blíží Antonov 12. Neváhal jsem ani vteřinu a rozhodl se jít zachytit přilétajícící ukrajinský stroj. Abych nezapomněl - druhému pilotovi patří velký dík za zamávání:-).

While I heard Aerovis Airlines callsign on approach frequency, it was almost sure that an Antonov-12 was approaching Brno. So that I didn´t hesitate and went to the airport to capture superb landing of this great Ukrainan aircraft. Many thanks to very friendly first officer for waving:-).


16.10.2007

Využil jsem dnešního krásného počasí a pořídil několik pozdně odpoledních obrázků. Kromě obligátního Ryana stál za zmínku také Learjet německé společnosti Phoenix Air.

I tried to make the best of today´s nice weather and went out to take several shots... Besides the very usual Ryanair 738, it is worth mentioning that I have seen Learjet operated by Phoenix Air.


11.10.2007

Celkem běžné odpoledne, stejně jako včera nás na pravidelné lince TNT z Belgie navštívil Boeing 737-300 TNT Airways OO-TNE. Co se týče příletu Ryanairu, ten byl poněkud zajímavější než jindy - při prvním přiblížení piloti vykonali pouze průlet nad dráhou a dosedli až na druhý pokus.

Today´s afternoon was quite usual, we have seen the same TNT Airways Boeing 737-300 as yestreday (registration OO-TNE). As for the arrival of Ryanair´s Boeing 737, it was quite interesting since the plane has missed approach and had to perform go-around.


06.10.2007

Dnes tréninkovými lety zpestřil provoz Fokker 100 společnosti Austrian Arrows. Šlo o registraci OE-LVD, což nebylo špatné, jelikož jsem tuto mašinu nikdy předtím nespatřil.

We had Austrian Arrows Fokker 100 trainings at Turany today. It performed plenty of touch-and-goes so that I had an opportunity to take few shots. Registration of the plane flying under callsign Austrian 1511 was OE-LVD.


05.10.2007

Na focení nemám poslední dobou moc čas, dnes jsem během několikaminutového spottingu vyfotil Boeing 737-500 ČSA na lince OK033 do Prahy. Shodou okolností šlo o stejnou registraci, kterou jsem zachytil v Curychu :-).

I haven´t much time for spotting these days.. But today, I have taken few shots of B735 on flight OK033 to Prague. By a coincidence, it was the same registration as I have seen at Zurich :-).


02.10.2007

Dnes jsem víceméně náhodou zachytil odlet Iljušinu 76 společnosti Turkmenistan Airlines, registrace EZ-F426. Díky tomu, že jsem do poslední chvíle o výskytu Iljušinu na našem letišti nevěděl, jsem se nacházel v poněkud nevýhodném místě, jelikož Iljušin velice rychle stoupal.

I have captured departure of Turkmenistan Airlines Ilyushin 76 EZ-F426 by great chance today. Regrettably, I was situated in quite inconvenient place as the machine was climbing surprisingly fast.


S E P T E M B E R 2007